Erhan Aktaş - Kerim Kur'an

Sana isabet eden iyilik Allah'tandır. Sana isabet eden kötülük kendindendir. Biz, seni, insanlara resul olarak gönderdik. Tanık olarak Allah yeter.

مَّا أَصَابَكَ مِنْ حَسَنَةٍ فَمِنَ اللّهِ وَمَا أَصَابَكَ مِن سَيِّئَةٍ فَمِن نَّفْسِكَ وَأَرْسَلْنَاكَ لِلنَّاسِ رَسُولاً وَكَفَى بِاللّهِ شَهِيدًا
Ma esabeke min hasenetin fe minallah, ve ma esabeke min seyyietin fe min nefsike. Ve erselnake lin nasi resula. Ve kefa billahi şehida.
#kelimeanlamkök
1maşey
2esabekesana gelenصوب
3minher
4hasenetiniyilikحسن
5femine
6llahiAllah'tandır
7ve mave şey
8esabekesana gelenصوب
9minher
10seyyietinkötülükسوا
11femin-ndendir
12nefsikekendi(günahın yüzü)نفس
13ve erselnakeve seni gönderdikرسل
14linnasiinsanlaraنوس
15rasulenelçiرسل
16ve kefave yeterكفي
17billahiAllah
18şehidenşahid olarakشهد

Bayraktar Bayraklı Yeni Bir Anlayışın Işığında Kur'an Meali
Sana gelen iyilik, Allah'tandır. Başına gelen kötülük de nefsindendir. Seni insanlara peygamber gönderdik. Şahit olarak Allah yeter.

Mehmet Okuyan Kur’an Meal-Tefsir
(Bu yüzden hâlâ şöyle diyorlar:) "Sana gelen her bir iyilik Allah'tandır. Başına gelen her bir kötülük ise nefsindendir."
*
Seni (bütün) insanlara elçi olarak gönderdik;
*
(buna) şahit olarak Allah yeter.
*

Edip Yüksel Mesaj: Kuran Çevirisi
Sana gelen her iyilik ALLAH'tan, sana gelen her kötülük ise kendindendir. Seni insanlara elçi olarak gönderdik. Tanık olarak ALLAH yeter.
*

Erhan Aktaş Kerim Kur'an
Sana isabet eden iyilik Allah'tandır. Sana isabet eden kötülük kendindendir.
*
Biz, seni, insanlara resul olarak gönderdik. Tanık olarak Allah yeter.

Süleymaniye Vakfı Süleymaniye Vakfı Meali
Sana ne iyilik gelse Allah'tan gelir, sana ne kötülük gelse senden kaynaklanır. Seni insanlara elçi gönderdik, şahit olarak Allah yeter.

Ali Rıza Safa Kur'an-ı Kerim Gerçek
Sana gelen her iyilik, Allah tarafından; sana gelen her kötülük de kendindendir. Seni, insanlara elçi olarak gönderdik. Tanık olarak, zaten Allah yeterlidir.

Mustafa İslamoğlu Hayat Kitabı Kur’an
Uğradığınız her iyilik Allah'tandır; başınıza gelen her kötülük de kendinizdendir. Biz seni bütün insanlığa elçi olarak gönderdik; ve buna (birinin şahid olması gerekirse), en büyük şahit olan Allah yeter.

Yaşar Nuri Öztürk Kur'an-ı Kerim Meali
İyilik ve güzellikten sana her ne ererse Allah'tandır. Kötülük ve çirkinlikten sana ulaşan şeyse kendi nefsindendir. Biz seni insanlara bir resul olarak gönderdik. Tanık olarak Allah yeter.

Ali Bulaç Kur'an-ı Kerim ve Türkçe Anlamı
Sana iyilikten her ne gelirse Allah'tandır, kötülükten de sana ne gelirse o da kendindendir. Biz seni insanlara bir elçi olarak gönderdik; şahid olarak Allah yeter.

Elmalılı (sadeleştirilmiş)
Sana güzellikten her ne ulaşırsa, bil ki Allah'tandır; Kötülükten de başına her ne gelirse anla ki sendendir! Biz seni insanlara bir elçi olarak gönderdik, şahit olarak da Allah yeter!

Muhammed Esed Kur'an Mesajı
Başına her ne iyilik gelirse (bu) Allahtandır; başına her ne kötülük gelirse (bu da) senin kendindendir. Seni (ey Muhammed!) bütün insanlığa bir elçi olarak gönderdik ve hiç kimse (buna) Allahın şahitliği gibi şahitlik yapamaz.

Diyanet İşleri Kur'an-ı Kerim Türkçe Meali
Sana ne iyilik gelirse Allah'tandır. Sana ne kötülük gelirse kendindendir. (Ey Muhammed!) Seni insanlara bir peygamber olarak gönderdik. Şahit olarak Allah yeter.

Elmalılı Hamdi Yazır Kur'an-ı Kerim ve Yüce Meali
Sana güzellikten her ne ererse bil ki Allahdandır, kötülükten de başına her ne gelirse anla ki sendendir, biz seni insanlara bir Resul olarak gönderdik, şahid ise Allah yeter

Süleyman Ateş Kur'an-ı Kerim ve Yüce Meali
Sana gelen her iyilik Allah'tandır, sana gelen her kötülük de kendi(günahın yüzü)ndendir. Seni insanlara elçi gönderdik. (Buna) şahid olarak Allah yeter.

Gültekin Onan
Sana iyilikten her ne gelirse Tanrı'dandır, kötülükten de sana ne gelirse o da kendindendir. Biz seni insanlara bir elçi olarak gönderdik; şahid olarak Tanrı yeter.

Hasan Basri Çantay Kur'an-ı Hakim ve Meal-i Kerim
Sana gelen her iyilik Allahdandır. Sana gelen her fenalık da kendindendir. Seni (Habibim) insanlara bir peygamber olarak gönderdik. (Buna) hakkıyle şahid olarak da Allah yeter.

İbni Kesir
Sana gelen her iyilik, Allah'tandır. Sana gelen her fenalık da kendindendir. Seni insanlara elçi olarak gönderdik. Buna şahid olarak Allah yeter.

Şaban Piriş Kur'an-ı Kerim Türkçe Anlamı
Sana iyilik olarak ne gelirse Allah'tandır. Kötülük olarak gelenler de kendindendir. Biz, seni insanlara elçi olarak gönderdik. Şahit olarak Allah yeter.

Suat Yıldırım Kuran-ı Kerim ve Meali
Ey insan! Sana gelen her iyilik Allah'tandır. Başına gelen her fenalık ise nefsindendir. Ey Resulüm! Seni bütün insanlara elçi gönderdik. Allah'ın buna şahit olması yeter de artar!

Ahmed Hulusi Türkçe Kur'an Çözümü
Sana iyilikten ne isabet ederse, Allah'tandır. Başına gelen kötülük ise nefsindendir (nefsinin arzusuna uymandan). Biz seni insanlara Rasul olarak irsal ettik. Şahit olarak Esma'sıyla hakikatin olan Allah yeter.

Edip Yüksel (Eski Baskı) Mesaj: Kuran Çevirisi
Sana gelen her iyilik ALLAH'tan, sana gelen her kötülük ise kendindendir. Seni insanlara elçi olarak gönderdik. Tanık olarak ALLAH yeter.

Erhan Aktaş (Eski Baskı) Kerim Kur'an
Sana isabet eden iyilik Allah'tandır. Sana isabet eden kötülük kendindendir.
*
Biz, seni, insanlara rasul olarak gönderdik. Tanık olarak Allah yeter.

Rashad Khalifa The Final Testament
Anything good that happens to you is from GOD, and anything bad that happens to you is from you. We have sent you as a messenger to the people, and GOD suffices as witness.,

The Monotheist Group The Quran: A Monotheist Translation
Any good that befalls you is from God, and any evil that befalls you is from yourself. We have sent you as a messenger to the people and God is enough as a witness.

Edip-Layth Quran: A Reformist Translation
Any good that befalls you is from God, and any bad that befalls you is from yourself. We have sent you as a messenger to the people and God is enough as a witness.